Doğuş Filiz Dökme Çay 3 Kg

179,00 TL + KDV
180,79 TL KDV DAHİL
  • KDV Hariç 179,00 TL
  • Markalar Doğuş
  • Ürün Kodu: DC1272-DGS

1 Kolide 4 Adet bulunmaktadır.Doğuş kalitesini keşfedin! 1985 yılında kurulan Doğuş Çay, Türk insanının damak tadına uygun çaylarıyla sektör..

1 Kolide 4 Adet bulunmaktadır.

Doğuş kalitesini keşfedin! 

1985 yılında kurulan Doğuş Çay, Türk insanının damak tadına uygun çaylarıyla sektörde kısa sürede öne çıkmayı başardı. Yıllar içinde faaliyet alanını şeker ve konserve alanlarına da taşıyan firma, tüketicilerin taleplerini sürekli gözetmekte ve üretim politikalarını bu talepler üzerinde şekillendirmekte. Doğuş Çay bu gelişim dinamikleri üzerinde yükselirken, çay sektöründe güçlü rekabet olanaklarını da elinde bulundurmakta. Doğuş Çay'ın dökme çay üretimiyle başlayan yolculuğu, yeni yatırımlar çerçevesinde poşet çaydan yeşil çaya ve bitki-meyve çaylarına kadar uzandı. AB normlarındaki tesislerinde çay üretimi gerçekleştiren firma, hijyenik çay üretimi konusundaki başarısını uluslararası arenada kanıtlamıştır.

Çayı nasıl demlemek gerekir?

Dünya genelinde en yaygın içeceklerden biri olan çayın demleme şekli, farklı kültürler arasında değişkenlik gösterebilmektedir. Türkiye'de en yaygın demleme şekli, kaynayan içme suyunu 2 dakika kadar kaynamada bırakıp daha sonra demliğe 1 parmak kadar boşluk bırakarak dökmek şeklindedir. Demliğin altı tekrar içme suyuyla doldurulur ve kısık ateşte kaynamaya bırakılır. Yaklaşık 15-20 dakika bu şekilde demlenen çay, lezzetli bir içime hazır hale gelmiş olur.

İyi bir çay demlemenin yolu, kaliteli çay kullanmaktan geçer. Ayrıca, çayın uygun ortamlarda saklanması ve hem nemden, hem de aşırı sıcaktan korunmuş olması önemlidir. Uygun koşullarda saklanan çayların tüketim süresi, 2 yıla kadar uzayabilmektedir. Çayın lezzetini alabilmeniz için, demleme sırasında kaynar suyu yavaşça dökmeniz gerekir. Servis sırasında çay bardağının çatlamaması için içine metal kaşık koymanız etkin ve pratik bir çözüm olacaktır. Çayı demledikten sonra çay termosu veya matara gibi araçlarda tüketebilirsiniz. 

Doğuş Filiz dökme çay keyfini yaşayın!

İş yerlerinde en çok tüketilen içeceklerden olan Doğuş Filiz dökme çay Karadeniz'in eşsiz doğasında yetişen kaliteli çay yapraklarının harmanlanmasıyla elde edilmekte. Dem oranı yüksek olan bu ürünler, iş yerlerinizde çay keyfinizi zirveye taşıyacak kaliteye sahiptir. Ofislerinizde iyi bir çay demlemek için bu ürünleri güvenle kullanabilirsiniz. Çaydanlık veya çay makinelerinde demleyeceğiniz çaylarla iş arkadaşlarınızla birlikte keyifli çay molaları verebilirsiniz.

Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.
Whatsapp Destek