Sepetim

Kurukahveci Mehmet Efendi Colombian Filtre Kahve 500 G

159,00 TL + KDV
171,72 TL KDV DAHİL

Kurukahveci Mehmet Efendi Colombian Filtre Kahve 500 gFiltre kahve makinesi ya da french press kullanarak hazırlayabilirsiniz. Filtre kahve yapımı sır..

Kurukahveci Mehmet Efendi Colombian Filtre Kahve 500 g

Filtre kahve makinesi ya da french press kullanarak hazırlayabilirsiniz. Filtre kahve yapımı sırasında kullanacağınız suyun içme suyu olmasına dikkat etmelisiniz. Çeşme suyu içerisinde bulunan klor, kahvenizin tadını bozacaktır. Genellikle orta kalınlıkta çekilmiş kahveden hazırlanan filtre kahveyi, dilerseniz yumuşak ve sert olarak da, tamamen damak tadınıza uygun olarak demleyebilirsiniz. Kahve makinesine ya da french presse, her bir fincan için genelde 1 tatlı kaşığı Mehmet Efendi Colombian Filtre Kahve ekleyin; kahveniz demlendikten sonra, en iyi lezzeti elde edebilmek için yarım saat içerisinde tüketmeyi unutmayın. Afiyet olsun!

Filtre kahve, çekilmiş kahve çekirdeklerinin suyun yardımıyla filtreden geçirilerek demlenmesi ile elde edilen kahvedir. Ofis ortamında oldukça tercih edilen ve sevilen filtre kahvenin yapımı sırasında; su, filtre kağıdının içindeki kahve çekirdeklerinin üzerine dökülür. Çekilmiş kahve çekirdeklerinin içinden süzülerek geçen su, temas sırasında kahvenin içindeki yağ asitlerini ve aromayı alarak kahve haline gelir.İçerisinde katkı maddesi barındırmaması ve klasik kahve tadını ve kokusunu içeren filtre kahve gün içerisinde ofiste, evde ve cafelerde bolca tüketilen kahve çeşitlerinin başında geliyor.

 16. yüzyılda Yemen'den gelerek eşsiz kokusu ve lezzetiyle Osmanlı Sarayları ve padişahlarının vazgeçilmez lezzeti olan kahve; 1871'de Kurukahveci Mehmet Efendi'nin ustalık, bilgi ve tecrübeleriyle daha da güçlenerek, formunu bozmadan günümüze kadar kalitesini korumuş ve Türk Kahvesi tarihi başlamıştır. Kurukahveci Mehmet Efendi, kahve çekirdeklerini özenle işlemiş ve lezzetine doyum olmayacak şekilde fincanlarımıza taşıyarak kahve sanatının öncüsü olmuştur.

 Filtre Kahve Besin Değeri:

  • 1 fincan filtre kahvede ortalama olarak, 0.18 gram protein, 0.06 gram yağ ve yaklaşık 3 gram sodyum bulunur. Şekersiz ve sütsüz tüketilmesi durumunda bir fincanında yalnızca 1-2 kalori bulunur, diyetiniz için hiç bir problem yaşatmaz.

 

Ürün Özellikleri
Gramaj 500 g
Kahve Tipi Filtre Kahve
Kahve Türü Colombian
Paket İçi Ürün Adedi 1 Adet

Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.
Whatsapp Destek