Kurukahveci Mehmet Efendi Türk Kahvesi 500 G

31,90 TL + KDV
34,45 TL KDV DAHİL

Kurukahveci Mehmet Efendi Türk Kahvesi 500 g6. yüzyılda Yemen'den gelerek eşsiz kokusu ve lezzetiyle Osmanlı Sarayları ve padişahlarının vazgeçil..

Kurukahveci Mehmet Efendi Türk Kahvesi 500 g

6. yüzyılda Yemen'den gelerek eşsiz kokusu ve lezzetiyle Osmanlı Sarayları ve padişahlarının vazgeçilmez lezzeti olan kahve; 1871'de Kurukahveci Mehmet Efendi'nin ustalık, bilgi ve tecrübeleriyle daha da güçlenerek, formunu bozmadan günümüze kadar kalitesini korumuş ve Türk Kahvesi tarihi başlamıştır. Kurukahveci Mehmet Efendi, kahve çekirdeklerini özenle işlemiş ve lezzetine doyum olmayacak şekilde fincanlarımıza taşıyarak kahve sanatının öncüsü olmuştur.

Kahvenin sosyalleştirici ve insanları birleştirici etkisi kahvehane kültürlerinin oluşmasına sebebiyet vermiştir. Bu hatrı sayılır birleştirici etkiyi gün içerisinde ofisinize rahatlıkla taşıyabilirsiniz. Enerjinizin düştüğünü hissettiğiniz anda içeceğiniz bir ''orta şekerli kahve'' veya öğle molalarınıza anlam katacak bir ''bol köpüklü kahve'' hem tadı hem kokusuyla size keyifli bir gün yaşatacaktır.

Sağlık açısından faydalı olduğu bilinen ve uzmanlarca günde en az bir fincan tüketilmesi tavsiye edilen sade Türk Kahvesi yaklaşık 7 kaloridir. Orta şekerli olarak yaklaşık 27, şekerli olarak ise yaklaşık 45 kaloridir. İçerdiği bol miktarda kalsiyum ve demirin yanında; yağ, lif ve protein içermemesi sebebiyle, diyetler için herhangi bir engel teşkil etmemektedir. Türk Kahvesi kafein miktarı, 1 fincan için 60 mg'dır. Bu miktar, diğer kahve türleri arasındaki en düşük kafein miktarlarındandır.

Türk Kahvesi çeşitleri, sade, orta ya da şekerli olarak hazırlanabilir ve her damak zevkine hitap eder. Birbirinden şık tasarımlı Türk kahvesi fincanı ile birlikte; lokum ya da bir dilim çikolata ile yapacağınız bol köpüklü kahve sunumlarınız unutulmaz olacaktır. 

Ürün Özellikleri
Ambalaj Teneke
Aroma Aromasız
Gramaj 500 g
Kahve Tipi Türk Kahvesi
Kahve Türü Klasik
Paket İçi Ürün Adedi 1 Adet

Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.
Whatsapp Destek